Увага! У зв'язку з карантином в нас змінився графік роботи та доставки води. Детальніше
Заказ на сайті цілодобово
Замовити
Щодня з 8:00 до 18:00
044 500-12-12
багатоканальний
 
Оформлення замовлення
 
ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ
и наш менеджер зв'яжеться ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Ваші дані в безпеці
і не будуть передані третім особам
096 160-12-12
050 176-12-12
063 118-12-12
...

Секрети Чорного моря - таким ви його точно не знали

І хоча купальний сезон вже кілька місяців як закритий, ця стаття буде цікава всім, адже курорти Чорного моря ваблять на свої береги тисячі туристів з усіх куточків України. А що ви знаєте про його води? Ми зібрали для вас багато цікавої інформації про Чорне море: факти, міфи, дивовижні історії - все, що пов'язано з ним.

Історія походження назви

Є кілька версій щодо етимології «імені» Чорного моря. Згідно з однією з версій, воно має античне походження. Стародавні греки і римляни називали Чорне море північним, а в ті часи, північ ототожнюють з чорним кольором. Більш того, в деяких мовах «північ» і «Опівночі» мають один і той же звучання.

Однак є й інше пояснення назви Чорного моря, і ця версія є більш популярною. Відповідно до неї, воно отримало своє ім'я через великий вміст в своїх глибинах сірководню. Через це будь-які металеві предмети, які певний час пролежали на дні моря, чорніють.

Сірководневі морські глибини

Дивно, але в Чорному морі на глибині 150-200 метрів, немає ніякої живності. І це пов'язано все з тим же сірководнем. За підрахунками вчених у водних глибинах міститься понад 3 млрд тонн цього газу.

Однак не тільки небезпечні речовини таяться в водах Чорного моря - в ньому також є такі метали, як золото і срібло. Правда витягувати їх в Україні ще не навчилися. Що ж, можна повчитися у наших сусідів - Туреччини, Болгарії і Румунії, де вже використовують таку технологію.

Чи може Чорне море спалахнути?

Пам'ятайте дитячий вірш Корнія Чуковського, в якому лисички взяли сірники і підпалили море? Як би фантастично це не звучало, але у випадку з Чорним морем, це може стати реальністю. І виною всьому, знову-таки, небезпечний, горючий, отруйний газ - сірководень.

Чи може Чорне море стати океаном?

Раніше на місці Чорного моря було величезне озеро. Пройшли сотні і тисячі років, і замість водойми утворилося море, яке в подальшому може перетворитися в океан. Адже воно ще дуже молодо за географічними мірками, більш того - активно продовжує зростати. Відомо, що щорічно водойма «відбирає» до 20 см суші.

Хто знає, можливо, пройде кілька мільйонів років, і Чорне море стане п'ятим океаном - частиною Світового океану.

Хочете дізнатися ще більше інформації про питну воду та про все, що з нею пов'язано? На нашому сайті ви зможете не тільки прочитати захоплюючі статті, а й замовити доставку води в Києві - джерело здоров'я і відмінного самопочуття.

Повернутися до переліку публікацій
Наші магазини на карті Києва:
Режим роботи наших магазинів - щодня з 8:00 до 21:00, обід з 13:30 до 14:00
Є ПИТАННЯ? - ТЕЛЕФОНУЙТЕ:
044 500-12-12
  • 044 338 - 12 - 12
  • 050 176 - 12 - 12
  • 096 160 - 12 - 12
  • 063 118 - 12 - 12
  • Адреси магазинів в Києві:
  • вул. Братиславська 14-Б
  • вул. Мате Залки 8
  • вул. Маяковського 66-А